Beta verze IBM Verse a vyšší zabezpečení Traveler serveru

IBMVerseiTunesJiž přibližně od listopadu 2016 se mluví o tom, že od roku 2017 bude mobilní aplikace IBM Verse vyžadovat vyšší zabezpečení IBM Traveler serveru. Věnoval se tomu i článek Zabezpečení Traveler serveru od března 2017 ve kterém je odkaz i na oficiální IBM Technote s názvem Securing connections for IBM Traveler mobile applications.

Jak jsem minulý týden zjistil, byla tato technote v lednu 2017 aktualizována a jsou zde doplněny další informace. Mimo jiné i informace o tom jak se přihlásit do beta programu, který Vám umožní vyzkoušet beta verzi IBM Verse klienta pro mobilní zařízení, který již vyžaduje, nové, vyšší zabezpečení. Máte si tak možnost vyzkoušet zda konfigurace vašeho Traveler serveru bude splňovat nové požadavky na zabezpečení, která bude vyžadovat nová verze IBM Verse aplikace.

Beta verze pro Android

Do beta testu verze IBM Verse pro Android se můžete přihlásit sami přímo z Google Play. Bohužel odkaz, který je v technote uveden není úplný a odkáže Vás pouze na oficiální stránku aplikace IBM Verse v Google Play. Z této stránky se ale k testu není popsaným způsobem možné přihlásit. Naštěstí máme šikovného kolegu který mi prozradil správný odkaz pro přihlášení k beta tetestu. Odkaz na kterém je tlačítko pro přihlášení do beta testu aplikace je následující https://play.google.com/apps/testing/com.lotus.sync.traveler. Pokud vše proběhne korektně, zobrazí se Vám následující obrazovka.

ibm_verse_beta_android_01

Beta verze pro iOS

Přístup k beta verzi pro iOS je prostřednictvím Apple TestFlight programu což vyžaduje odeslání požadavku na IBM aby pro moje apple ID byla zpřístupněna beta verze IBM Verse. Požadavek jsem odeslal, tak uvidíme jak jeho vyřízení bude rychlé.

Test připojení z beta IBM Verse

Konfigurace zabezpečení Traveler serveru proti kterému jsem to zkoušel je následující:

 • IBM Domino 9.0.1 FP7 HF130
 • IBM Traveler 9.0.1.15
 • Key: RSA 2048 bits (e 65537)
 • Signature algorithm: SHA256withRSA
 • Issuer: thawte DV SSL SHA256 CA
 • TLS 1.2: Yes
 • TLS 1.1: No
 • TLS 1.0: Yes
 • SSL 3: Yes
 • SSL 2: No

Test z Androidu

Z telefonu s Android 4.1.1 a IBM Verse 9.5.2.0 201702200936 jsem se připojil k Traveleru s výše uvedenou konfigurací. Otázkou sice zůstává jaké zabezpečení bylo skutečno použité, zda TLS 1.2 nebo SSL 3, ale podle toho co jsem zjišťoval by to mělo být to nejvyšší možné. Ať už to je jakékoliv, tak faktem je, že z IBM Verse který vyžaduje vyšší zabezpečení Traveler serveru jsem se k Travelru připojil z Androidu 4.1.1.

Test z iOS

Beta verzi pro iOS zatím nemám k dispozici. Jak ji získám a otestuji, tak dám vědět, ale zde neočekávám nějaký problém.

Jeden komentář k „Beta verze IBM Verse a vyšší zabezpečení Traveler serveru“

 1. Nejsem si jistý, jak to s tím testem zabezpeční v betě je. V beta programu (android) jsem už dlouho a mam teď poslední betu2 9.5.2.0 201702200936. Úmyslně ji mam nastavenu tak, aby „neprošla“ (nezabezpečené HTTP spojení, jméno serveru neodpovída jménu certifikátu, android 4.1, ..) a stále funguje.

  [Odpověď]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *