Administrace Lotus Domino R4 – Instalace klienta Notes

Další praktická část bez které se v organizaci neobejdete je znalost instalace klietna Lotus Notes, kterým se uživatelé budou připojovat k serveru Lotus Domino jehož instalaci jsem si popsali v minulém článku. Požadavky na HW a SW konfiguraci PC pro instalaci klienta Lotus Notes 4.6 jsem si popsali již dříve a tak se nyní již můžeme věnovat vlastní instalaci.

 

  1. Ukončete všechny spuštěné programy (předejdete tím problémům s modifikací sdílených souborů) a pokud máte spuštěný antivirový program tak ho rovněž ukončete.
  2. Otevřeme instalační adresář a spustíme soubor Install.exe
  3. Potvrdíme souhlas s licenční smlouvou
  4. Vyplníme položku jméno uživatele, název společnosti a v následujícím okně potvrdíme souhlas s údaji
  5. Vybereme typ instalace klienta Lotus
    • Standardní instalace
    • Notes Designer pro Domino
    • Vybrané funkce
  6. Zvolíme cesty pro umístění programového a datového adresáře klienta. Pokud máme v PC disk rozdělen na systémovou a datovou část doporučuji zvolit pro programový adresář systémový disk a pro datový adresář datový disk. V případě, že defiunované složky neexistují bude zobrazen dotaz zda mají být vytvořeny.
  7. Vyberte programovou skupinu kam bude vytvořen zástupce pro spuštění Lotus Notes
  8. Dokončete instalaci a restartujte počíatč.

 

Při prvním spuštění klienta je zobrazen průvodce, který nás porovede prvotní konfigurací v následujících bodech

  1. Definice způsobu připojení k serveru Domino – ponecháme výchozí hodnotu „Síťové spojení (prostřednictvím sítě LAN)“ a dále ponecháme zatrženu položku „Poštovní server Domino“. V závislosti na tom zda jsme uživatelské ID uložili do person dokumentu v adresní knize nebo do souboru buď zatrhneme nebo nezatrhneme položku „ID soubor uživatelke dodán v souboru“
  2. V případě že jste zvolili ID v souboru, budete vyzváni k zadáni cesty k tomuto ID a následně dotázani zda chce ID nakopírovat do datového adresáře
  3. V okně „Zadání hesla“ zadejte heslo k ID souboru
  4. V okně „Nastavení pro pracovní stanici v síťovém režimu“ zadejte jméno domovského serveru a typ sítě která bude použita pro komunikaci se serverem
  5. Do okna „Nastavení portu TCP/IP“ zadejte jméno serveru programu Notes a jeho hostname nebo IP adresu.
  6. V posledním okně vybereme časové pásmo ve kterém se nacházíme a dokončíme setup klienta.

 

Pozn.: Pokud jsem v článku uvedl nějaké nepřesnosti, budu rád za upozornění, rád je opravím. Současně se za takové nepřesnosti předem omlouvám a děkuji Vám za upozornění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *