Kompletní sbírka odznaků IBM MaaS360

Produktu IBM MaaS360 se věnuji již několik let. Pro ty z vás kteří neví o co jde, tak se jedná o MDM/EMM řešení pro správu a zabezpečení mobilních zařízení.

No a protože mne toto řešení skutečně baví, neváhal jsem a udělal několik testů dostupných v IBM Security Learning Academy a získal následující sbírku ocenění.

MaaS360 Cloud Extender Administrator Foundations

Odznak prokazuje že jeho držitel má znalosti o tom, jak nasadit produkt Cloud Extender v prostředí, které zahrnuje správu mobilních zařízení. Umí integrovat modul ověřování uživatelů, aby podporoval samoobslužnou registraci, aby se uživatelé zařízení mohli do MaaS360 zaregistrovat pomocí svých podnikových pověření. Držitel odznaku také umí nakonfigurovat modul Viditelnost uživatele pro import uživatelů konkrétních skupin do MaaS360 ze služby Active Directory/LDAP.

Odkaz pro ověření získaného odznaku.

MaaS360 Administrator

Odznak prokazuje že jeho vlastník má znalosti a dovednosti potřebné pro nastavení portálu MaaS360, správu zásad a pravidel dodržování předpisů distribuovaných do mobilních zařízení, podporu firemního řešení MaaS360 a řešení problémů uživatelů mobilních zařízení.

Odkaz pro ověření získaného odznaku.

MaaS360 Architect

Držitel odznaku je připraven v organizaci implementovat systém MaaS360 pro správu mobilních. Umí vysvětlit jak MaaS360 podporuje zařízení, aplikace a obsah. Umí popsat a navrhnout jak integrovat mobilní zařízení s podnikovými i cloudovými prostředky, a dokáže vysvětlit strategií a plánování aktivit, které podporují bezproblémové nasazení MaaS360.

Odkaz pro ověření získaného odznaku.

MaaS360 Help Desk Role

Odznak je určen pro pracovníky Help Desku, kteří úspěšně prokáží znalosti v poskytování první úrovně podpory uživatelům mobilních zařízení. Umí resetovat hesla, pomoct s problémy při registraci, zná postupy při ztrátě zařízení a dokáže poradit s problémy při konfigurací nebo problémy s přístupem.

Odkaz pro ověření získaného odznaku.

Počátkem tohoto roku jsem ve volném čase dělal zdarma sérii webinářů na téma IBM MaaS360, pro čtenáře tohoto blogu (nikde jinde nebyly propagované).

V případě, že budete nasazovat MDM/EMM do firemního prostředí ať už pro jednotky uživatelů nebo tisícovky uživatelů zvažte i IBM MaaS360. Pokud si nebudete vědět rady,  budete potřebovat dodat licence nebo zajistit školení MaaS360 ve firmě, kontaktujte mne na firemní email mhansgut@totalservice.cz. Společně s probereme možnosti a v TOTAL SERVICE a.s. pro Vás připravíme řešení a cenovou nabídku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *