IBM MaaS360

Jedná se o cloudovou službu pro zabezpečení mobilních zařízení, kterou ocení zejména firmy a korporace jenž umožňují zaměstnancům přístup k firemním datům z mobilních zařízení. Zde je důležité zmínit fakt, který se často opomíjí a to, že firemní data jsou nejen soubory uložené na firemních discích a ve firemních IS, ale i emaily. Právě e-maily jsou často nosičem, různých souborů, které si zaměstnanci posílají buď mezi sebou nebo se zákazníky a tak v přílohy emailů mohou obsahovat citlivé informace.

IBM MaaS360 vytvoří na zařízení chráněný kontejner do kterého je umístěn veškerý firemní obsah, přístup na firemní úložiště, možnost editace dokumentů formátů Word, Excel nebo  PowerPoint. Mimo to browser umístěný v toto kontejneru umožní bezpečný přístup na firemní intranet.

Firemní obsah je umístěn v chráněném kontejneru do kterého je pro přístup vyžadována autorizace jenž může být lokální nebo navázaná na firemní Active directory. 

U mobilních zařízení s přístupem k firemním dokumentům je důležité zajistit i instalaci správných a prověřených aplikací na tato zařízení. MaaS360 disponuje funkcí která vám umožní publikovat k instalaci nejen vlastní aplikace, ale i aplikace z veřejného AppStore a Google Play.

Ve firemních prostředích zcela jistě oceníte možnosti definovat politiky, které vám umožní mít všechna zařízení ve stejné konfiguraci a to dokonce i na základě konkrétní geolokace. Jiná nastavení tak mohou být v okamžiku kdy jsou zařízení v kancelářích firmy a jiná pokud se zařízení dostane mimo vymezenou oblast.

IBM MaaS360 přináší řešení možnost zajistit firemní bezpečnostní standardy i na firemní zařízení a mít je tak v požadovaném souladu s firemní bezpečnosti. Výhodou je určitě i fakt, že MaaS360 je kompletně v češtině. Vzhledem k tomu, že se jedná o loudovou službu, tak její nasazení může být velmi rychlé.

Díky možnosti rychlého nasazení můžete IBM MaaS360 využít i pro zabezpečení mobilních zařízení v rámci krátkodobých projektů (třeba v rámci průzkumů, kdy jsou v terénu data sbírána prostřednictvím mobilních zařízení). K tomuto můžete s výhodou využít například. funkcionalitu kdy na zařízení bude k dispozici pouze jedna konkrétní aplikace a nebude možné se dostat k dalším funkcionalitám mobilního zařízení.

IBM MaaS360 si můžete zdarma vyzkoušet i u Vás ve firmě a prakticky si tak ověřit, že IBM MaaS360 dokáže vyřešit oblasti zabezpečení které potřebujete řešit.

Pro případ že budete chtít poradit s aktivací zkušebního období, nasazením produktu, konfigurací nebo výběrem správné licence, kontaktujte mne na firemní email uvedený zde v kontaktech.